Yazar sadık özdoğan / web master
0 kişi beğendi.
79 kere okundu
25 Nisan 2020

web site pingleme

site pingleme

web sitelirimzde bir içerik yayımladığımızda arama motorlarında içeriklerimiz çıkmayabilir ve web sitemizi gezen biri içeriklerimizi kopyalayabilir, bunun önüne geçmek adına web sitemize ping gönderme ihtiyacı duyarız.
ben belli aralıklarla web siteme ping gönderme işlemi yaparım. web siteme düzenli ping gönderme işlemi yaptığımda arama motorları web sitemi ziyaret ederler ve içeriklerimi indexlerler.
sizlerde web sitenizde içerik yayımladığınızda ping gönderme işlemi uygulayabilirsiniz.
dikkat edin bunu haftada birkez yapın. günlük yaparsanız arama motorları sizleri cezanlandırabilir ve içeriklerinizi spam olarak değerlendirilirler.
yeni bir web sitesi açtığınızda bu işlemi mutlaka uygulayın.

güvenliir ping siteleri

bir çok ping sitesi mevcuttur ama ben bu yazımda sizlere 2tane ping sitesinden bahsedeceğim. bu ping sitelerini kullanmanızı sizlere tavsiye ederim.

bu 2 ping sitesini ben kullanmaktayım. gerçektende ping işlemini yıllardır bu 2 site yapmakta ve arama motorlarına ping göndermektedir.
şöyle toparlayacak olursak:
yeni bir site açtığınız ve içeriklerinizi yayımlamaya başladınız tamda bu noktada ping gönderme işlemi yapmanızı tavsiye etmekteyim.
ping gönderirken en önemli işlem ise ping sıklığıdır. ben sizlere ping gönderme işlemini haftada birkez yapmanızı tavsiyederim.
ping ile ilgili söyleyeceklerim bunlardan ibarettir. sizlerde yazımı faydalı bulduysanız beğenmeyi ve yorumlarda bana sorularınızı sormayı unutmayın.
iyi bloglamalar herkese.

Bir önceki yazımız olan anahtar kelimeler başlıklı makalemizde anahtar kelime seçimleri, anahtar kelimeler ve anahtar kelimelerin kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

0 kişi beğendi.

sadık özdoğan Hakkında

2015ten itibaren sadece worddpress ile uğraşan kendi halinde biriyim.

Benzer Yazılarım

Yorum Yazın
*

code

wordpress whatsapp paylaş butonu ekleme

wordpress whatsapp paylaş butonu ekleme

26 Eylül 2020 | Yorum Yok
blog nasıl açılır

blog nasıl açılır

24 Eylül 2020 | Yorum Yok
wordpress simple image sizes eklentisi

wordpress simple image sizes eklentisi

22 Eylül 2020 | Yorum Yok
sadık özdoğan
sağolasın kardeşim.
Ahmet çabıtçı
Merhaba Sitedeki tüm içeriklerin çok akıcı ve anlaşılır abi. Bu siten aracılığıyla çok güzel faydalı bilgilere erişiyoruz. Emeklerine sağlık

abone olun

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Yukarı